HTML

Pásztó 2010

Friss topikok

2010.08.25. 05:10 wao

ÚJ LENDÜLET - és demokrácia

Tisztelt Pásztói Polgárok!

Mivel úgy gondolom a polgármester-jelöltség nem "személyes ügy", pláne nem önjelöltség kérdése, hanem egy közösség képviseletét jelenti, ezért úgy gondolom jogos, hogy a kampányban a jelölteket górcső alá veszik.

Aki ez ellen hadakozik, az nincs tisztában a plurális társadalom lényegével. Nem untatni akarva az olvasót, röviden csak annyit erről, hogy a

"kifejezés eredete Cristian Wolff elméletére vezethető vissza, aki kétféle filozófusról beszél: pluralistákról és egoistákról. Kant fejleszti tovább az elképzelést, aki az egoistát úgy határozza meg, mint aki elutasítja, hogy véleményét, gondolatait mások perspektíváiban is kész legyen megvizsgálni. Az esztétikai és erkölcsi mellett megemlíti a logikai pluralizmust is, ami nála következetesen összefonódik a szólásszabadság gondolatával." Illetve, hogy "A 20. században jelentékeny elméletek születtek a plurális etika talaján. Így például Max Weber A politika, mint hivatás című tanulmányában különbséget tett két különböző, egymással ellentétes maximára, a felelősségre és a szándékra építő etika között. Ez utóbbi eredetileg vallásos hitre támaszkodik, nevezetesen Jézus Krisztusnak a Hegyi beszédben megfogalmazott etikájára, amelyben a saját cselekvés legitimálásának alapjait fektette le. A másik oldalon a felelősség elvére alapozó etika a cselekvések következményeivel számol, és a szándéketikával szemben kész felelősséget vállalni értük."

Jogosan merül fel tehát a kérdés kik is azok a jelöltek, akik közül választani lehet, s mi az amit tudni kell róluk. Ebben a tudásban segítségünkre van többek között az internet is, de vissza is lehet vele élni. Egyes Pásztóval kapcsolatos fórumokon a nevük felvállalását nem merő polgártársak azt képzelik, hogy a név nélküliség "lelple alatt" bármit írhatnak, mondhatnak. Természetesen mindenkinek szíve joga hogyan cselekszik, de ezek az írások kizárólag arra alkalmasak, hogy a közösséget bomlasszák, legyenek azok bár pozitív vagy negatív előjelűek. (Építeni mindíg nehezebb, mint rombolni!) Úgy gondolom, hogy új lendületre, másfajta politizálásra van szüksége városunknak. Olyan politizálásra, ahol egy másik személy gondolata akkor is értéknek számít, ha történetesen az nem is egyezik az enyémmel. Olyan politizálásra, ahol nem a kanti értelemben vett egoista szemlélet uralkodik, hanem pluralista, vagyis ahol a véleményeket, gondolatokat mások perspektíváiban is készek megvizsgálni. Olyan politizálásra, ahol a szólásszabadság jelent is valamit, nem csak üres lózung!

Legalább ennyire fontos kérdés lehet az is, hogy akit meg szeretnénk bízni azzal, hogy képviseljen bennünket mások előtt, az "önazonos-e". Vagyis olyan ember-e mint amilyennek hirdeti magát vagy amit feltételeznek róla. Ebben segít a kampány, hiszen ilyenkor a jelöltek kiállnak a nyilvánosság elé és megmérettetik magukat. Tehát nem kell azon csodálkoznia senkinek, ha ilyenkor fokozottabban, gyakrabban találkozik a politikával hivatásszerűen foglalkozókkal. Sokszor épp az a baj kampányidőszakon kívül, hogy a politika túlságosan is átszövi mindennapjainkat. Az már más kérdés, hogy azon polgártársak, akik nem követik figyelemmel a helyi politika mindennapi alakulását (hiszen pont emiatt képviseleti a demokráciánk, hogy ezt ne kelljen(!)), ilyenkor úgy érzik, mintha a képviselők semmit nem csináltak volna. Elég érdekes lenne, ha mondjuk "közvetlen demokráciában" élnénk, és minden egyes döntéshez az összes választópolgár szavazata kellene.

Természetesen ezen a helyzeten segít(ene) a nyilvánosság. Ezért fontos a testületi ülésekről szóló híradás, a televíziós közvetítés vagy épp a várospolitikai tájékoztató, a helyi újság. Ezek a demokrácia velejárói lennének legalább annyira, mint az út-, vagy a járdaépítés, a városrehabilitáció vagy épp a szakrendelő építése. Ha a helyi újságot "lezüllesztjük" a "személyi kultusz" szintjére, ha a számunkra kényes kérdéseknél nem kívánjuk a helyi tévé részvételét, ha csak áttételesen is valaki a támogatás megvonásával "fenyegeti" a médiát, sérti a szólásszabadságot, sérti a demokráciát, sérti a közös értékeinket. Megtehetjük persze, hogy mindezt nem vesszük figyelembe, de akkor "magunkra vessünk"! (Tetszettek volna forradalmat csinálni!)

S még egy kérdés!

Aki közszolgálatra jelentkezik, annak joggal vizsgálják a vagyonát. Van-e vagyona,  ha van vagyona azt honnan szerezte és ide tartozik még, hogy a köz pénzéből mennyit kapott. Emiatt vagyonnyilatkozatot is kérnek azoktól akik képviselőként, polgármesterként a köz szolgálatában állnak. Mivel jelenleg önkormányzati képviselő vagyok, így ezt a nyilatkozatomat minden évben megtettem, így ez eddig is hozzáférhető adat volt, de ennek ellenére néhány félreértést szeretnék eloszlatni, ill. kérem a többi jelöltet is, tegyék nyilvánossá vagyonukat.

Tehát a lakosság tájékoztatása céljából:

Az alábbi ingatlan 1/2 - 1/2 arányban van az én ill. a feleségem nevén. Szemmel láthatólag semmi baja a homlokzatának. Itt élünk jelenleg szüleimmel és családommal egy háztartásban heten.

Az alábbi ingatlan az édesanyám tulajdona 1/1 arányban. Ezen ingatlan vakolata ténylegesen hiányos, jeleztem feléje.

Mindkét ingatlan jelzáloggal terhelt.

Az ingatlan előtt látszik az én 1/1 tulajdonomban lévő 1999-es  évjáratú Opel Vectra Combi dízel gépjármű.

Az alábbi ingatlan pedig a pásztói Római Katolikus Egyházközség tulajdona. Aki tud különbséget tenni szolgálati lakás lakója és tulajdonosa között, azok figyelmét felhívom a tulajdonosi jogokra és kötelezettségekre (külön kiemelném az egyháztanács szerepét (!!) )

Havi bruttó keresetem (több mint 20 év szolgálati viszony) 150.000.-Ft, ami nettó: 104.215.-Ft, valamint a Mátraszőlősi Egyházközségtől 20.000.-Ft. Ezekhez jön még  a stóladíj.

Az Ügyrendi bizottság elnökeként: bruttó 104.500.-Ft, ami nettó: 63.650.-Ft

Feleségem köztisztviselői illetményt kap a szolgálati ideje és besorolása alapján.

Bár szüleimmel élünk egy háztartásban, külön kasszán vagyunk, édesanyám 40 éve leszázalékolt nyugdíjas, édesapám pedig tanári fizetése után kap nyugdíjat.

Sem a saját, sem a feleségem, sem a gyermekeink nevén - a fent jelzetten kívül - nincs ingatlan sehol az országban sem külföldön.

Bankbetétünk, részvényeink, más tulajdonunk, esetleges off-shore cégeink nem lévén, a fizetésünkből szeretnénk megélni úgy, hogy közben 3 fiúgyermeket tartunk el, akikből kettőt épp most vettek fel egyetemre, legkisebb fiam pedig épp a gimnáziumot kezdi szeptembertől.

Nagy figyelemmel várom a többi jelölt jövedelem-, és vagyonnyilatkozatát is!

Tisztelettel:

dr. Gajdics Gábor

Szólj hozzá!

Címkék: demokrácia pásztó dr gajdics gábor új lendület


A bejegyzés trackback címe:

https://paszto2010.blog.hu/api/trackback/id/tr662245516

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása